NEMOKAMAS pristatymas visoje Lietuvoje!

Susisiekite su mumis +370 632 51053 arba klientai@bonideco.com

LV     Pagalba     Kontaktai     Apie mus

6 gudrybės, kaip padaryti kambarį erdvesnį

6 gudrybės, kaip padaryti kambarį erdvesnį

Kad ir kur gyventumėte, turite tik tam tikrą erdvę. Namo dydį iš anksto nustatė jį statęs architektas, o butas suprojektuotas taip, kad jame tilptų tam tikras kiekis patalpų.

Nors negalite išgriauti sienos, kad gyvenamojoje erdvėje atsirastų daugiau vietos, vis tiek galite ją pritaikyti savo poreikiams. Dar neišmeskite savo baldų. Pasinaudoję keliomis paprastomis gudrybėmis, netrukus pasijusite gyvenantys erdviuose namuose, kokių trokštate.

Išbandykite šiuos šešis patarimus, kaip apgauti akį ir padaryti kambarį erdvesnį. Net ir žmogus, turintis patį griežčiausią biudžetą, gali maksimaliai padidinti savo namų erdvę – ar bent jau jos išvaizdą – ir priversti juos jaustis visiškai naujais.

 1. Valykite nuo viršaus iki apačios
  Geriausias dalykas, kurį galite padaryti, kad namuose atsirastų daugiau erdvės, yra išvalyti juos nuo viršaus iki apačios. Skirkite dieną ištuštinti kiekvieną spintą ir lentyną, į kurią užmerkėte akis, ir perkraustykite jos turinį. Išmeskite viską, ko nenorite laikyti krūvoje. Vėliau atskirkite ją į vieną daiktų, kuriuos galite padovanoti, ir vieną krūvą daiktų, kuriuos reikia išmesti.

Kai išvalysite namus nuo nepageidaujamų ar nereikalingų daiktų, automatiškai atsiras daugiau erdvės darbui. Tada galėsite pereiti prie įdomių dalykų, pavyzdžiui, perdažymo ir žaidimo su kiekvieno kambario įrengimu.

 1. Dirbkite su veidrodžiais
  Pirmas patarimas, kurį jums duos bet kuris interjero dizaineris, kad kambarys taptų atviresnis, yra pakabinti veidrodžius. Nors nebūtina sienų nuo viršaus iki apačios apklijuoti veidrodžiais, tačiau tam, kad atliktumėte šį darbą, jums prireiks daugiau nei poros šen bei ten pakabintų veidrodžių.

Vietoj to strategiškai pakabinkite veidrodžius kaip dekorą, kad kiekvienas kambarys atrodytų didesnis. Naudokite juos, kad sukurtumėte vizualų langą, o ne konstruotumėte tikrą langų stiklą. Žaiskite su skirtingais dydžiais, kad nustatytumėte, kas jums tinka. Atsižvelkite į kiekvieno pasirinkto veidrodžio erdvę, spalvą ir dizainą.

 1. Derinkite apšvietimą ir dažus
  Kai reikia dirbti su ypač maža erdve, labai svarbus vaidmuo tenka apšvietimui ir dažų spalvai. Natūrali šviesa užpildo gyvenamąją erdvę ir praskaidrina kiekvieną kampelį, todėl ji atrodo didesnė. Tinkamos spalvos dažai pabrėš šį akies triuką. Taigi, nuo ko galite pradėti?

Pirmas žingsnis artėjant prie dažų – suderinti juos su grindimis, kad gautumėte atspalvį, kuris geriausiai tinka kiekviename kambaryje. Šviesios grindys ir šviesūs dažai vizualiai labiau atvers erdvę, nei jei tamsius dažus suderintumėte su šviesiomis grindimis. Vietinėje ūkinių prekių parduotuvėje paprašykite dažų pavyzdžių, kad galėtumėte išbandyti pavyzdžius ir išsiaiškinti, kas jums patinka, prieš įsipareigodami dažyti visą kambarį.

 1. Užuolaidas pakabinkite aukščiau
  Kai įsivaizduojate brangų namą su itin erdviais kambariais, galite įsivaizduoti aukštus langus su itin aukštomis užuolaidomis. Nors jūsų namuose esančios užuolaidos tikriausiai atitinka jūsų langų dydį, pagalvokite apie galimybę pakeisti jas ilgesnėmis užuolaidomis, kad pasiektumėte tokią išvaizdą. Užuolaidas pakabinkite keturiais-penkiais centimetrais aukščiau kiekvieno lango viršaus, kad maksimaliai padidintumėte jo dydį ir suvaidintumėte vizualinį triuką su kambariu.
 1. Investuokite į aukštus baldus
  Didelius namus turintys žmonės dažnai turi aukštesnius baldus, pagamintus specialiai kiekvienam kambariui. Net jei negalite padaryti to paties, vis tiek galite investuoti į aukštus baldus, kurie atitiktų bet kurios jūsų namų vietos aukštį. Raskite aukštų baldų, kurie atrodo taip, tarsi priklausytų jūsų erdvei, pavyzdžiui, jūsų mėgstama spalva nudažytą knygų lentyną.

Knygų lentynos yra vieni geriausių baldų, kuriuos galite rasti norėdami sukurti didesnį kambarį. Pasižvalgykite po savo apylinkių taupymo parduotuves, ar nėra parduodamų knygų lentynų, arba pagalvokite apie galimybę susikurti tokią lentyną patys pagal tikslius savo kambario matmenis. Vieną sieną išklokite knygų lentynomis nuo grindų iki lubų ir palikite šiek tiek neužpildytos vietos kiekvienoje lentynoje, kad sukurtumėte didesnio kambario su daugiau erdvės įspūdį.

 1. Pirkite didelius kilimus
  Namų savininkai paprastai naudoja kilimus, kad sukurtų pagrindinį tašką kambaryje. Tinkamas kilimas lengvai įsilieja į bet kokią dizaino schemą – o jei bandote sukurti daugiau vizualinės erdvės, norėsite rinktis didelį arba eiti namo. Didesni kilimai užima didesnę grindų dalį ir sukuria didesnio kambario iliuziją. Kita vertus, keli maži kilimai viename kambaryje sutraukia kiekvieną dalį ir sumažina visą erdvę.

Dideliems kilimams verta pataupyti. Vos išvynioję naująjį papildymą, iškart pamatysite, kaip pasikeis jūsų suvokimas apie kambarį.

Laikykitės mažų pokyčių
Kai galvojate apie kambario padidinimą, galbūt iš karto įsivaizduojate brangų remontą ir savaitėmis trunkantį rangovų įvažiavimą ir išvažiavimą iš namų. Vietoj to galite išvengti galvos skausmo dėl didelio projekto ir sukurti tokį patį efektą mažais pakeitimais.

Nusipirkite šviesesnę dažų spalvą ir perdažykite namus, kad praplėstumėte kiekvieną kambarį. Savaitgalį turėdami laisvo laiko pastatykite aukštus baldus arba ištieskite per didelį kilimą. Nedidelės pastangos yra labai svarbios keičiant savo namus, kad jie nesijaustų ankšta erdve, o taptų erdve, kurioje yra vietos kvėpuoti. Apsipirkite su didžiausiomis nuolaidomis bonideco.com internetinėje parduotuvėje ir sukurkite erdvesnę aplinką sau jau šiandien!